ספרי שירה

מצגת זאת דורשת JavaScript.

אטלנטיס (אפיק, 2019)

הספר באתר ההוצאה

לחצר הפנימית (אבן חושן, 2015)

מפגש בין מבחר משירי טל ניצן ועבודות נייר וקולאז' של האמן ציבי גבע. בהיתקלויות החדשות המתרחשות בחצר הזאת, היצירות מאירות זו את זו מחדש ומפיקות זו מזו צבעים ומוזיקה שלא היו להן כשעמדו לעצמן.

"ביקשת לכתוב על ספר שירה, ומצאת בו שיר שהעוצמה שבה הוא ננעץ בך והאלם שהוא מותיר בך גורמים לך לרצות להביאו כמות שהוא, כעדות לספר כולו, בלי לעמעמו בסקירת סביבותיו ובהרהורים על אודותיו. זה השיר "המטרה", שחונק את גרונו של הקורא בספרם של טל ניצן וציבּי גבע, "לחצר הפנימית". הוא יובא בהמשך, אך במקום להסתפק רק בו ולגרום בכך עוול לשירים מצוינים אחרים, כדאי להתבונן גם בדפים נוספים בספר …  שירה מעודנת, מפתיעה ומעוררת מחשבה." אמיר בקר, הארץ ספרים

לרכישה

להביט באותו ענן פעמיים (קשב לשירה, 2012)

"טל ניצן קופצת קפיצות מסתוריות מספר לספר, ובספר שיריה החמישי … היא נוסקת ועפה. זה ספר מופלא – בוטח, מדויק, חכם. המבנה שלו מושלם". אלי הירש, ידיעות אחרונות.

לרכישה

לשכוח ראשונה (עם עובד, 2009)

"אחת העדויות המרשימות לאופן שבו הפכה את מה שנכפה עליה כמלאכת חיים למעשה אמנות שאין כמוהו". ד"ר דנה אמיר, הארץ.

לרכישה

קפה השמש הכחולה (אבן חושן, 2007, איורים: מירה צדר)

"אחת היצירות היפות ביותר שנכתבו בשירה העברית בעיני. הפואמה היפהפייה, הפרומה והמהודקת הזו, כתובה כולה ברגיסטר של ספק חלום, ספק זיכרון … קראתי ולא ידעתי מה קראתי. נפעמתי ולא יכולתי להסביר מדוע. בקשתי לצטט שורה ונמצאתי מצטטת עמודים שלמים".  ד"ר דנה אמיר, מקום לשירה.

"כישפה אותי המוזיקליות של הפואמה, שיש בה בעת ובעונה אחת אורך-נשימה וקוצר-נשימה, כראוי לשיר המדובב ערגה אינסופית שבליבה אובדן … אחד משירי האהבה המפתיעים והמרשימים ביותר שנכתבו בעברית … קשה שלא להיכבש ביופיו המסתורי של 'קפה השמש הכחולה'.אלי הירש, ידיעות אחרונות.

לרכישה

גרסה מוקלטת בקולה של טל ניצן

ערב רגיל (עם עובד, 2006)

"יש משהו מפתיע מאוד בעולם השירי של ערב רגיל. שירי הספר מתרחשים כולם במרחב היומיומי והמוכר ביותר, העיר והבית, ומאוכלסים בפעילויות ובמעשים הרגילים והפשוטים ביותר … אך בתוך העולם הרגיל, הבטוח לכאורה, היא מתקיימת בחוייה בסיסית של איום בלתי פוסק, של אי-שקט, של חרדה ודריכות מתמידים".   אלכס בן ארי, מקום לשירה.

דומסטיקה (עם עובד, 2002)

"הדו-קרב שבין הרצון ללטף לבין הרצון לכתוב על אותו ליטוף נגמר במילים מרגשות". רוני סומק, עתון 77.

"ספר ביכוריה היפה, הרואה אור לאחר שורה ארוכה של תרגומי-מופת, הוא ספר שמציאותו עירונית ונפשו נוודית." אורי הולנדר, מעריב.

"חוויה קיומות זו מקבלת העצמה מהדהדת בשירים העוסקים באמהוּת. לא רבות הן המשוררות הכותבות על חוויה זו, ונראה שנדרשת העזה לתת לה … ביטוי שירי." צביה ליטבסקי, הארץ-ספרים.

לרכישה

בעט ברזל: שירה מחאה עברית, 1984-2004, עריכה (חרגול, 2005)

"הזדמנות מיוחדת במינה לקרוא קריאה השוואתית ולשמוע את קולו המיוחד של כל כותב בבואו לעסוק בנושא כאוב אחד … אבל חשובה לא פחות היא היותה של האנתולוגיה הזאת לא רק מעשה פוליטי חשוב אלא בראש וראשונה מעשה פואטי".  דוד זונשיין, הארץ ספרים.

 על הספר באתר הוצאת חרגול

ספרי שירה בתרגום

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s